Srpen 2008

,,Hola hola, škola volá"

31. srpna 2008 v 19:48 | Conusek
No jak už nadpis napovídá ,je tu opět škola . ,,Ústav" kam mnozí jen neradi chodí (až na některé šprty) ,už ted´ přemýšlím a říkám si: ,,copak si na nás naši milí učitelé zase vymyslí" . Téda ta představa ,že se budu muset učit-brrrr .Ale aspon nám to učení k něčemu bude v budoucnosti ne? Opět odjíždím na intr,takže články nebudou a tím pádem ani nebudu moct obíhat Sbééčka. Lidíí omg mě se táááákle nechce ! Taky komu by se chtělo...No nezbývá mi než Vám popřát mnoho úspěchů v dalším školním roce. A Vy kdo nastupujete do prváku- není pravda,že prvák je nejtěžší

PITOHUI ČERNOHLAVÝ

30. srpna 2008 v 10:00 | Conusek
PITOHUI ČERNOHLAVÝ (Pitohui dichrous)
NEJ jedovatěšjí pták
Tento drobný oranžovočerný pěvěc žije na Nové Guineji. V peří, kůži a ve svalech má vysoce toxickou látku, která má stejné složení jako jed vylučovaný amazonskými žábami a používaný na výrobu otrávených šípů. Mezi jedovaté ptáky už jenom patří pitohui rezavý a pitohui pestrý.

Dílo dokonáno

29. srpna 2008 v 8:42 | Conusek
Takže jak už napovídá sám nadpis ,,dílo dokonáno", to znamená, že jsem některé z Vás smazala. Sami určitě poznáte ,kdo už není se mnou SB. Nebudu psát proč, mám své důvody. Ale jsem si 100 % jistá, že se někteří ozvou, a ted narovinu píšu, že o tom nebudu diskutovat.
ROVNOU BYCH VÁM CHTĚLA JEŠTĚ SDĚLIT, ŽE UŽ NESPŘÁTELUJI! TAKŽE NA OTÁZKY, KTERÉ SE BUDOU TÝKAT TOHO, ZDA BYCH NECHTĚLA SPŘÁTELIT ,BUDU ROVNOU PSÁT ,,NE"!
A prosím o malou radu: Neví někdo z Vás jak změnit písmo rubrik? Děkuju za případné rady

114 diplomek

28. srpna 2008 v 20:34 | Conusek
Tak tu mám další SB..Je to Pincherka, majitelka těchto hezkých stránek www.pincher-world.blog.cz , tuto pěnou maličkost mám od ní, i když jsem diplomek nechtěla , určo zajdite na její stránky
Jo a ještě mám pro Vás jednu zprávu, a to takovou, že budu ,,třídit" SB, to znamená, že smažu ty, jejichž blog je pozastaven, nebo je tam ,,mrtvo" tnz: jeden článek za uherský rok, ale nepředstavujte si pod tím nic strašného, jakože se mi Váš blog nelíbí apod. Já vím, kteří z Vás chodí na můj blog at už pravidelně nebo podle času....nemá cenu psát které smažu..však to poznáte sami i blogaři. Jo a byla bych ráda ( pro ty, které smažu), aby jste se nevyjadřovali typu:,, Ale já jsem na tvůj blog chodila" atd. Já prostě píšu komenty, protože si někteří stěžujete, že na Váš blog nechodím, já píšu komentíky a odezva žádná pomalu ani za týden....a ty, které smažu at už mi nepíší na blog a můžou si mě smazat také, bude to lepší jak pro Vás tak i pro mě.

Zbarvení psů-Játrová

28. srpna 2008 v 10:00 | Conusek
JÁTROVÁ
Játrovou barvu včetně červenohnědé, bronzové a skořicové může mít například: Australský ovčák,bedlingtonský teriér, laponský špic, bladhaund atd.

Srandovní obrázky 5

26. srpna 2008 v 10:00 | Conusek
Prasátko nebo pejsek?

Obecné zlozvyky-POŽÍRÁNÍ VLASTNÍCH VÝKALŮ

24. srpna 2008 v 10:00 | Conusek
POŽÍRÁNÍ VÝKALŮ
Koník hledá něco k snědku, pokud nic nenajde, začne se cpát vlastními výkaly. Je to způsobené většinou dlouhodobým hladověním a přetrvává i v době, kdy je krmení dostatek. Tento zlozvyk způsobuje poruchy trávení a velmi časté koliky. Problém se dá ve stáji částečně řešit uvázáním na stání, ale nesmí otočit zádí ke žlabu. Tento zlozvyk však přetrvává i při pobytu koně na pastvě.

Obrázky ptačích dravců

23. srpna 2008 v 12:27 | Conusek
Jelikož strašně miluju tyto dravce, at už sokoli, orli , sovy,sýčci či výři, tak sem si řekla, že to jsou moc pěkné obrázky, že je sem dám

2.Víme něco o plemenech?

22. srpna 2008 v 10:00 | Conusek
Chov a šlechtění jednotlivých plemen psů tvoří široký obor.
Present... by toyokanin.
Obecné zlozvyky-KOUSÁNÍ MŘÍŽÍ A OŽÍRÁNÍ SRSTI

20. srpna 2008 v 10:00 | Conusek
KOUSÁNÍ MŘÍŽÍ
Podobným zlozvykem koní ustájených v boxech je kousání mříží. Koník se zakousne do mříže a ,, brousí" o ne zuby až z nich zbyde jen torzo. To samozřejmě vyvolává velké problémy s příjmem potravy, zvláště při pastvě.
OŽÍRÁNÍ SRSTI
Koník si začne vykusovat vlastní chlupy a žíně, většinou z jednoho místa na tělě. Toto místo je mnohdy až do krve rozkousané. Je tu problén rány vyhojit, protože opakované kousance to nedovolují. Další problém a to velmi závažný, je chlupový ,, knedlík", který se díky nestravitelnosti vytvoří v žaludku. To vede k težkým kolikám a pokud se okusování včas nezabrání, ( a ono to moc nejde) vede tento stav až k úhynu.