Březen 2008

75 diplomek

30. března 2008 v 21:02 | Conusek
Hezký ,že=)

Trávicí soustava psa

30. března 2008 v 19:10 | Conusek
TRÁVICÍ SOUSTAVA HAFANA
Úkolem trávicí soustavy je přizpůsobit a zpracovat potravu psa tak, aby ji organismus mohl vstřebat a využívat. Je složena z dutiny ústní, na kterou navazuje hltan. Odtud je potrava polknuta do jícnu. Ten prochází krkem a dutinou hrudní a za bránicí se vnořuje do žaludku. Zde dochází za pomoci žaludečních šťáv k trávení potravy a její jednotlivé pro tělo využitelné složky se vstřebávají ve střevech. Pro psa nestravitelné součásti potravy procházejí střevem až do konečníku, kde se hromadí a při kálení opouští tělo. Po stranách konečníku jsou anální žlázy vylučující sekret, který je součástí indi­viduálního pachu psa. V dutině břišní se dále nachází játra působící jako krevní filtr a produkující žluč, nutnou k trávicím pochodům. Dále je zde umístěna slinivka břišní, která reguluje hladinu cukru psa v krvi.

74 diplomek

30. března 2008 v 12:11 | Conusek
A dálšííííííííííííííííííí..........
Ten hafík má hezký kukuč..

Parkur-Neposlušnost koně při parkuru

30. března 2008 v 11:03 | Conusek
PARKUR-NEPOSLUŠNOST KONĚ
ZASTAVENÍ KONĚ PŘED PŘEKÁŽKOU
Za zastavení před překážkou se považuje, jestliže kůň zastaví před překážkou, kterou má překonat. Není rozhodující, zda přitom překážku poboří nebo posune. Podle pravidel F.E.I. (Féderation Equestre Internationale) je jezdec vyloučen při třetí neposlušnosti koně.


VYBOČENÍ
Vybočení znamená, že se kůň vymkne z moci jezdce a mine překážku, kterou měl překonat, cílovou čáru nebo povinný průjezd.


ODEPŘENÍ POHYBU
Za odepření pohybu se považuje, jestliže kůň zastaví a odmítá pohyb vpřed.

BAROVÁNÍ KONÍ
Barování zahrnuje všechny umělé techniky k donucení koně, aby v soutěži skákal výš a pozorněji. Způsoby barování mohou být různé: například jezdec nechá během tréninku záměrně koně uhodit o kladinu překážky položením falešných odskokových bariér. Barovat koně jakýmkoliv způsobem, kdykoliv a kdekoliv je zakázáno. Pokud se prokáže, že se jezdec proti tomuto pravidlu provinil, bude diskvalifikován ze všech soutěží nejméně na 24 hodin.

73 diplomek

30. března 2008 v 10:22 | Conusek
Zase nějaký.............

Hafling

29. března 2008 v 10:20 | Conusek
HAFLING
VÝŠKA: Pohybuje se kolem 135,1 cm.
PROSTŘEDÍ: Hory
PŮVOD: 18. - 19. století
KREV: Chladnokrevník
VLIVY: Lesní kůn, norik, arabský kůn.
VYUŽITÍ: Nošení nákladů, pod sedlo, lehká zápřež.
POCHÁZÍ: Rakousko: Tyrolsko
ZBARVENÍ: Ryzá, palomino
VLASTNOSTI: Jako horský pony domovem na vysokohorských pastvinách může hafling snadno pracovat na přízkrých svazích. Je používán jako jezdecký kůn, při lesních pracích a k tahání smyků i povozů. Je to silné a tvrdé plemeno, které se dožívá dlouhého věku. Haflingové jsou používáni k práci nejdříve ve čtyřech letech a mohou být aktivní při plném zdraví až do 40 let.
VHLED: Hlava je živá s laskavým výrazem, velkýma očima, širokými nozdrami a malýma, pohyblivýma ušima. Krk je dobře tvarovaný, takže podtrhuje celkový dojem vyvinutých svalů. Tělo je poměrně dlouhé, ale hluboké v hrudníku. Má silný kříž a je přirozeně jistý s velmi dobrými nohami a kopyty.
Tak to je nejkrásnější ,, blondˇák" =D

72 diplomek

29. března 2008 v 9:22 | Conusek
Dalšíííííííí.............

Groenendael

28. března 2008 v 17:53 | Conusek
GROENENDAEL
PŮVOD: Belgie
VZNIK: středověk , 19. století
PŮVODNÍ ÚČEL: střežení skotu
NÝNĚJŠÍ ÚČEL: společník a hlídač
VĚK: 13 - 14 let
HMOTNOST: 27,5 - 28,5 kg
VÝŠKA: 56 - 66 cm
HISTORIE: Na konci 19.století se začali chovatelé zajímat o národní ovčácká plemena a vytvořili standard těch nejvýznamnějších. Původně platilo v Belgii osm standardů včetně groenendaela, kterého zušlechtil belgický chovatel Nicolas Rose. FCI uznává jediný standard pro všechna čtyři plemena.
GROENENDAEL: Vyznat se v belgických ovčácích není snadné, protože ani národní chovatelský klub se dlouho neshodl na jejich jménech. V roce 1891 profesor Adolphe Reul z vysoké školy veterinární prováděl výzkum všech typů ovčáckých psů v Belgii a definoval čtyři různá plemena. V mnoha zemích se však tato plemena považují za pouhé variety belgického ovčáka. V USA se např. groenendael označuje jako belgický ovčák, kdežto malinois a tervueren se považují za zvláštní plemena a laekenois není uznáván. Všechna čtyři plemena jsou zdatná, výkonná, osobitá a potřebují pravidelný výcvik od časného mládí.
Nádherný pes!

70 a 71 diplomek

28. března 2008 v 17:19 | Conusek

69 diplomek

24. března 2008 v 19:13 | Conusek
krásný ,co????