Únor 2008

MOJE 28 A 29 KRESBA ( malba)

29. února 2008 v 16:59 | Conusek
Tak tady zase máte od mě nějaké malby, možná sem tedkom budu dávat malby častěji, jelikož se nažím zlepšovat=)
Takže tahle malba je malba dalmatina, je to na A3 a je to školní práce, učitel mi ji pochválil, ale omlouvám se, ten pejsek trochu splývá, jelikož je bílý a papír také, a pozadí sem nedělala, jelikož nám bylo řečeno, že ho dělat nemáme. A tak sem mu trochu v programu malování zvýraznila horní část hlavy , aby tak nesplývala. Zase, ta běloba úplně bílá nebyla, ale foták to vzal jinak, jako u té kosatky. Já teda osobně myslím , že se mi poved=) Je to akvarelem ( vodovky) a jako obvykle focený, ale při lampičce, tak se nedivte, že je to možná blbě osvícené.
A tady sem malovala levharta sněžného, trval mi tři vyučovací hodiny, zase je to školní práce. Je to zase na A3 a je to také akvarelem.Tahle už možná půjde líp vidět, jelikož levhart není tak bílý jako dalmatin.Ale je to zase focený při lampičce, takže je to zase špatně osvětlené, ale jinak se to udělat nedalo. Mno jinak si také myslím ,že na něj dívat dá a myslím si, že ta srst není zase až tak špatná=) Tak pište do komentíků jak se vám líbí................

63 diplomek

24. února 2008 v 19:19 | Conusek

61 a 62 diplomek

24. února 2008 v 18:01 | Conusek

Sluch psa

24. února 2008 v 10:23 | Conusek
SLUCH HAFANA
Sluch - ucho psa dělíme na vnější, střední a vnitřní. Vnější ucho je tvořeno ušním boltcem a zvukovodem, kde mazové žlázy produkují ušní maz. Od středního ucha je děleno bubínkem, který chvěním předává zvuk sluchovým kůstkám a zvuk se potom nese do vnitřního ucha. Touto částí je přenesen dále sluchovým nervem do mozku. Sluch psa je daleko vyvinutější, než sluch člověka. Pes slyší 5 - 6x lépe než člověk a dokáže vnímat zvuky v takových kmitočtech, které již člověk nevnímá. Na tomto principu funguje přivolání psa vysokofrekvenčními píšťalkami.

59 a 60 diplomek

24. února 2008 v 9:16 | Conusek

58 diplomek

22. února 2008 v 18:01 | Conusek
=))))

OREL BĚLOHLAVÝ

22. února 2008 v 11:38 | Conusek
OREL BĚLOHLAVÝ (Haliaetus leucocephalus)
NEJ elegantnější dravý pták
Tento nádherný dravý pták žije u mořského pobřeží, v povodích řek a u jezer Severní Ameriky a severovýchodní Sibiře. Živí se rybami a vodními ptáky. Vydává silný, pronikavý křik. Dorůstá výšky 85 cm, rozpětí křídel má 2 metry . Bílé peří na jeho hlavě ostře kontrastuje s tmavohnědým peřím ostatního těla. Orel bělohlavý používá stejné hnízdo někdy i 35 let. Rok co rok přidává k hnízdu trochu nového materiálu a toto, až dva metry široké hnízdo slouží jako kolébka každý rok dvěma mládatům. V současnosti jich žije už jenom asi 14 000 v přírodních rezervacích.
Překrásný dravec!=)

Pliohippus

22. února 2008 v 11:17 | Conusek
Pliohippus
Pliohippusse ve fosilním záznamu objevuje nejprve jako tříprstý kůň asi před 15 miliony let. Postupnou ztrátu postranních prstů u tohoto rodu je možné sledovat v průběhu tří vrstev. Pozdní rodyPliohippa již mají jen jeden prst a vyvinul se z nich rodAstrohippus. Pliohippusbyl donedávna považován za přímého předka koní. Pozdější výzkumy však ukázaly, že sepravděpodobně jednalo o vedlejší větev velmi blízce příbuznou dnešním koním. Pliohippus sejiž velmi podobá dnešním koním až na dva významné rozdíly. Pliohippushlubokou obličejovouprohlubeň, kdežto dnešní kůň nemá žádnou. Pliohippus má zuby silně stočeny, kdežto dnešní kůň je má přímé.je blízký dnešnímu koni. Podobal se mu celou stavbou těla. V kohoutku byl vysoký jako pony - 122 cm.

Kladrubský kůnˇ

22. února 2008 v 8:52 | Conusek
KLADRUBÁK
HISTORIE: Jeho původ sahá až k počátkům novověku. Jeho základem se stali španělští a neapolští hřebci dovezení císařem Rudolfem II. do nově založeného hřebčína v Kladrubech nad Labem v roce 1579. Těmi kryli místní klisny, a tak vznikl mohutný kůň určený k tahu císařského spřežení. Od počátku 17. století byla vedena plemenná kniha, ve které bylo zaznamenáno více než 1000 koní. Někteří z nich měli údajně výšku až 2 m. V Kladrubech se chovají také angloarabi kmene Gidran, různé kmeny polokrevníků a A 1/1.
POUŽITÍ: Karosiéři, vozatajství (čtyřspřeží, zápřež pěti nebo deseti párů), jezdectví
VZHLED: Vysoký, silný, impozantní, podobný lipicánům a andalusanům. Hlava má výrazný klabonos, což připomíná španělský původ. Má svalnatý krk a mohutný hřeben. Hřbet má delší a měkčí, silná záď je rovná nebo mírně skloněná. Silné nohy mají krátké spěnky a tvrdá, dobře tvarovaná kopyta. V Kladrubech se chovají bělouši a ve Slatiňanech kladrubští vraníci.
KREV: Teplokrevník
VÝŠKA: 168 - 173 cm
CHARAKTERISTIKA: Svojí silou a vyrovnaným temperamentem jsou předurčeni pro práci ve spřežení. Mají vznosný, reprezentativní chod s vysokou akcí.
Starokladrubští koně jsou prohlášeni za českou národní kulturní památku.
KRÁSA CO LIDI, TAKOVÉHO MÍT=)

Nervová soustava psa

21. února 2008 v 19:02 | Conusek
NERVOVÁ SOUSTAVA HAFANA
Nervová soustava propojuje celý organismus s vnějším prostředím, koordinuje vzájemné vztahy a funkce jednotlivých orgánů a spojuje vše v jediný celek. Nervová soustava má tři části: centrální soustavu (mozek, mozeček, mícha), vegetativní soustavu (reguluje činnost vnitřních orgánů a udržuje stabilitu organismu) a periferní soustavu ( spojuje centrum s okrajovými částmi těla).
Centrální nervová soustava přijímá podněty z okolního prostředí pomocí pěti smyslů - zraku, čichu, sluchu, hmatu a chuti.