Leden 2008

Diplomek pro Ice

31. ledna 2008 v 19:17 | Conusek
Diplomek pro Ice.......... mno snad se Ti to bude líbit =)

Dartmoorský pony

31. ledna 2008 v 15:41 | Conusek
VÝŠKA: do 123,9 cm
PROSTŘEDÍ: blata
PŮVOD: 12. století
KREV: teplokrevník
VLIVY: Arab, velšký pony typu A, anglický plnokrevník
VYUŽITÍ: pod sedlo
POCHÁZÍ: Velká Británie: Dartmoor, Devon, Anglie
ZBARVENÍ: hnědá, tmavě hnědá
VLASTNOSTI: Moderní dartmoorský pony je skvělý jezdecký poník schopný obratně skákat a je pozoruhodný svou dlouhou, nízkou akcí.
VZHLED: Pěkné, skloněné plece vhodné pod sedlo zajištuje perfektní pohyb. Skvělé nohy a dobrá kopyta jsou hlavními přednostmi dartmoora.
Nádherný pony!=)

PRO VÁÁÁÁÁÁS

26. ledna 2008 v 21:17 | Conusek
Tákže=) Spousta lidí, mi tu už písalo ohledně vzhledu,mám ho změnit. Jenomže nemám kdy, protože jsem na intru a nemám vůbec čas, tak Vás prosím, kdo by mi , pokud by měl čas a chutˇ , udělat vzhled blogu. Kdo by byl ochoten a měl by čas a chutˇ tak at mi napíše na můj mail AVV@seznam.cz a já se mu ozvu.
P.S.: Prosím , neberte to, jako by se mi nechtělo, opravdu nemám kdy a čas =(
Conusek
Vollblutaraber 58

Anketa 8

26. ledna 2008 v 18:40 | Conusek
Anketka po dlouhé době=) Jsem na to zvědavá

PRVNÍCH 12 MĚSÍCŮ

26. ledna 2008 v 13:14 | Conusek
PRVNÍCH 12 MĚSÍCŮ
Malé hřábě má vzhledem ke své velikosti dlouhé nohy, což je v přirozených podmínkách jeho jediná obrana před nepřáteli. Hříbata jsou schopna přijímat pevnou potravu již v šesti týdnech. Ve dvou měsících ztrácejí hustou dětskou srst a v podmínkách chovu jsou odstavována ve věku čtyř a půl až šesti měsíců.

MOJE 18 KRESBA

25. ledna 2008 v 17:37 | Conusek
TAKŽE , PO DELŠÍ DOBĚ SEM DÁVÁM MOJI KRESBU, KTEROU SEM KRESLILA TUŽKOU B6 A TUŽKOU JEDNIČKOU. JE TO KRESLENO 19. LEDNA 2008 V SOBOTU=) MNO MÁ TO BÝT ACHALTEKINSKÝ KŮN, ALE MYSLÍM, ŽE SE MU CELKEM PODOBÁ=) KONÍK BYL NA OBRÁZKU, PODLE KTERÉHO SEM TO KRESLILA, MÍRNĚ NATOČENÝ ZE ZADU, TAKŽE SE VÁM BUDE MOŽNÁ ZDÁT, ŽE MÁ VELKOU ZÁDˇ=) VŠAK POSUDTE SAMI.... P.S. MÁM TAM I SVŮJ PODPIS, SNAD HO UVIDÍTE, JE TO FOCENÝ.
CONUSEK

ŽRALOK LIDOŽRAVÝ

25. ledna 2008 v 17:25 | Conusek
ŽRALOK LIDOŽRAVÝ ( Carcharodon carcharias)
NEJ větší dravá rypa
Žralok lidožravý, nazývaný i žralok modrý, je poměrně vzácný. Hojnější je jen v oceánech kolem jižní a západní Autrálie, Nového Zéladnu, jižní Afriky, Chile, Severní Ameriky, Japonska a v částech Středozemního a Jaderského moře. Samec může výjimečně dorůst do délky 7 m, průměrná délka žraloka lidožravého se však pohybuje od 4 do 5 metrů a hmotnost může mít až 2000 kg. Dožívá se vysokého věku - 70 až 100 let. Po celý život se mu staré nebo vylomené zuby nahrazují novými. Tímto způsobem mu jich může dorůst za život i několik tisíc. Má nejlepší čich ze všech ryb, dokáže ucítit pach krve na velmi velkou vzdálenost. Každoročně napadne asi 60 lidí. Jeho útoky jsou však spíše výstrahou, do člověka se zakousne pouze jednou. To svědčí o tom, že přes přetrvávající názory na lidožroutství žraloků, tyto paryby ve skutečnosti lidožravé nejsou.
žraloci
KRÁSNÝ CO,=) JÁ ŽRALOKY MILUJU! HLAVNĚ TYHLE=)

Samojed

25. ledna 2008 v 17:04 | Conusek
SAMOJED
PŮVOD: (SIBIŘ) býv. SSSR
VZNIK: starověk
PŮVODNÍ ÚČEL: střežení sobích stád
NÝNĚJŠÍ ÚČEL: sánˇový pes, společník
VĚK: 12 let
HMOTNOST: 23-30 kg
VÝŠKA: 50-60 cm
HISTORIE: Houževnatý a přizpůsobivý samojed doprovázel kočovné kmeny Něnců, podle jejichž ruské přezdívky má jméno, po celá staletí a prošel s nimi většinu severních oblastí Asie. Na Západě byl až do roku 1889 neznámý. Chovatelé zdokonalili jeho bohatou srst. Původní samojed míval skvrny, dnes je čistě bílý.
SAMOJED: Původně lovec a hlídač sobích stád v současnosti své původní určení ztrácí. Sněhově bílý samojed je mimořádně dobromyslný, přátelský pes. Teší se z lidské společnosti, je vlídný k dětem a není agresivní, ačkoliv může fungovat jako dobrý hlídací pes. Jako všichni špicové, ani samojed nemá zálibu ve výcviku poslušnosti a není v ní příliš úspěšný. Majitelé musí věnovat dost času česání a kartáčování jeho dlouhé, nádherné srsti.
Samojed (Samojedskaja Sobaka)
NÁDHERNÝ PES , ŽE JO?!=)

49 diplac

25. ledna 2008 v 16:42 | Conusek

Forego

20. ledna 2008 v 16:20 | Conusek
FOREGO
Veliký valach Forego se stal americkým evergreenem. Jeho otcem byl nejlepší argentinský kůň všech dob. Začal běhat jako tříletý, když vyhrál 9 z 18 startů a třikrát se umístil, což nebyl žádný mimořádný výsledek. Jeho cesta k vrcholu začla až následující rok v Belmont Parku na Carter Handicape (1400 m), ve kterém cválal na posledním místě, bleskurychle však minul Mr. Prospectora a vyhrál v čase 1:22,2. Série handicapových vítězství mu přinesla první ze tří titulů koně roku.
V sezoně 1975 vyhrál první tři dostihy a potom i přes zranění porazil Wajumu. Poté však následovala 8-měsíční rehabilitace. Jeho návrat v roce 1976 přinesl 4 vítězství, když ho ve Woodward Stakes jezditl poprvé legendární jezdec Bill Shoemaker. Oba spolu psali dostihovou historii největším Foregovým vítězstvím v Marlboro Cup. Se čtyřma zabandážovanýma nohama nesl 68 kg a startovalz 10. pozice. Po 400 metrech začal ztrácet a běžel z vnější strany. Forego ovšem opět našel svou akci a silným finišem v samotném cíli porazil Honest Pleasure. Toto fenomenální vítězství mu zabezpečilo třetí titul koně roku a rovněž titul nejlepšího staršího koně.
Se Shoemakerem běhal i roku 1977. Poslední vítězství dosáhl v červnu a závěrečným vystoupením jeho kariéry byl červencový Suburban, ve kterém mu nohy vydržely jen 3 z 2000 metrů dlouhého dostihu. Nejdůležitější handicapy v New Yorku - Metropolitan (1600 m), Suburban (2000 m) a Brooklyn (2400 m) vyhrál v průběhu čtyř sezon 6-krát, přičemž v nich startoval 12-krát. Nepodařilo se mu však vyhrát všechny tři v jedné sozoně jako Kelsovi...
Forego byl arogantní kůň, který věděl, že je dobrý. Měl však ideální psychiku plnokrevníka - bojoval ze všech sil a žil pro dostihy. Svůj životní boj prohrál až v roce 1997, kdy si zlomil nohu a musel být ve věku 27 let utracen...