Říjen 2007

MOJE 12 KRESBA

25. října 2007 v 14:27 | Conusek
Mno tohle je moje další kresba ,kreslila jsem ji před týdnem a přemýšlela jsem jestli ji sem mám vůbec dát=D Je to kreslené tužkou a progresou,je to trochu mázlé(líp to vyfotit nešlo).Vím ,že není dokonalý,mnozí z vás si budete říkat,že je divný,že má divné oko a ták....ale já ji sem přesto dala,ptž se mi líbí=D Pište jak se vám páčí,kritiku bezobav příjmu...

Tak trochu fantasy koně 2=)

21. října 2007 v 10:44 | conusek

Tak trochu fantasy koně=)

20. října 2007 v 17:36 | conusek
TYHLE OBRÁZKY SE MI VELMI LÍBÍ=)

Amazonˇan oranžovokřídlý

10. října 2007 v 13:57 | conusek
AMAZONˇAN ORANŽOVOKŘÍDLÝ
Popis:
Velikostí se tento papoušek řadí k menším druhům amazoňanů. Hlava je z celého těla zbarvena nejpestřeji. Horní část, kolem očí až k okraji zobáku, pokrývá modrá barva, která kontrastuje se žlutou kryjící spodní část hlavy. Zobák je silný, šedočerné barvy. Na hřbetě převládá tmavě zelená barva, která zesvětluje směrem k okraji křídel. Pojmenování dostal amazoňan oranžovokřídlý dle, na první pohled nenápadných, oranžových pírek, která lemují okraj křídla v jeho spodní části. Dobře patrná jsou za letu nebo při sprchování, kdy pták rozevírá křídla. Břicho a spodní část těla jsou porostlé světleji zeleným peřím. Ocas je poměrně krátký, zelenožluté až modré barvy. Samec i samice jsou zbarveny naprosto shodně a pohlaví určí spolehlivě pouze DNA nebo endoskopie.
Péče:
Amazoňan oranžovokřídlý je pták velice aktivní, neustále něco prozkoumává a oštipuje. Za tímto účelem mu musí být nabízeny čerstvé větvičky stromů, alespoň obden. Papoušek se zabaví na dlouhé hodiny a navíc ze dřeva získá pro svůj metabolizmus některé důležité látky.
Hlasově se amazoňani projevují brzy ráno, takřka s východem slunce, dále pak navečer. Křik je to hlasitý, pronikavý a v klidném prostředí slyšitelný i několik stovek metrů.
Každodenní krmná dávka by měla být z větší části tvořena různými druhy ovoce a zeleniny. V tomto směru nejsou amazoňani oranžovokřídlí vybíraví. Chybět nesmí mrkev, obsahující vitamín A, který potřebují tito papoušci ve větším množství. Menší část krmiva tvoří směsi zrnin pro velké papoušky, kde je potřeba dát si pozor na tučná semena, především slunečnici , kukuřici a ořechy, protože většina amazoňanů je velice náchylná k tloustnutí. Z části to lze řešit máčením zrnin, čímž se obsah tuku snižuje. Sépiovou kost rozdrtí na kousky během chvíle. Chybět nesmí písek, či vápenný grit na dobré trávení. Čistá voda je samozřejmostí. V horkých dnech bez deště je nutné amazoňany sprchovat, což rozhodně přispěje ke kvalitě opeření i osvěžení.
Chovatelské zařízení a chov:
Pro chov se nejvíce hodí prostorná zahradní voliéra napojená na vnitřní zálet. Část venkovní voliéry je vhodné zaplnit větvemi různé tloušťky. Jinou část necháme naopak bez překážek a umožníme amazoňanům prolet. Konstrukce voliér musí být vyrobena z pevného materiálu, dřevěné části brzy zlikvidují. Pohlavně dospělí jsou oranžovokřídlí amazoňani až po dosažení 5 let života. Připravíme jim kmenovou budku o velikosti dna 40x40cm a výškou kolem 80cm. Vletový otvor musí mít průměr 12-15cm. S příchodem prvního teplého počasí na jaře (duben, květen) začíná u amazoňanů tok a páření. Samice začne navštěvovat budku, kde si upravuje vnitřek. Na dno je proto vhodné položit krátké větvičky, které rozštípe zobákem a použije jako podestýlku pod vajíčka. Těch nanese 2 až 5 a zahřívá je 25-28 dnů. Vstup do voliéry omezíme v této době na minimum, aby nedocházelo ke zbytečnému rušení sedící samice. Samec se zdržuje v blízkosti budky a samici krmí. Před líhnutím obohatíme krmení o vaječnou míchanici s vitaminovými přípravky. Vylíhlá mláďata rostou pomalu a vylétají až po uplynutí 8-10 týdnů. Po opuštění budky je rodiče ještě několik týdnů krmí.

11 KRESBA( MÉ SÉGRY)

10. října 2007 v 11:41 | conusek
NO TOHLE NENÍ SICE MOJE KRESBA,JE TO KRESBA ,KTEROU KRESLILA MOJE SESTRA ,ALE BRZO JSEM PŘIBUDE I MOJE=))) JSOU TO DVA FRÍŠANI,TO STE SNAD POZNALI=) JINAK TATO KRESBA BYLA STVOŘENA 9AŽ 10.10.2007=)JE TO NAKRESLENÉ PODLE UŽ ZHOTOVENÉHO DÍLA A DÁVÁM TO SEM PRO SPESTŘENÍ=)
OMLOUVÁM SE ZASE ZA MALÝ FORMÁT,ALE NEŠLO TO UŽ ZVĚTŠIT,PTŽ JE TO KRESLENÉ NA A3.=)

Phar Lap

9. října 2007 v 12:40 | Conusek
Phar Lap je bez diskuzí jedním z nejslavnějších koní, kteří kdy na dostihových drahách běhali. Spolu s maďarskou Kincsem či americkým Man o´Warem zůstali navždy v srdcích nás všech, ač už jejich vlastní srdce dávno dobila. I dnes, více než 70 let po jeho skonu, se na Phar Lapa v Austálii nezapomnělo. Každý, kdo navštíví melbournské muzeum, si nenechá ujít nejznámější exponát - vypreparovaného Phar Lapa. Vypadá, jako by byl živý, jen vyskočit z vitríny a rozběhnout se vstříc dalšímu vítězství. Pouze když se pozorněji zadíváte do jeho očí, uvědomíte si, že jsou skleněné a nehybné a trochu zalitujete. Zalitujete, že jste se nenarodili o pár desítek let dříve. Slyšíte to? Ten typický mumraj, provázející dostihy, vůni koňského potu a ze všech stran hlasité skandování jména: "Phar Lap, Phar Lap, Phar Lap!"
PROSTĚ KŮN S VELKÝM SRDCEM!!

Gymkhana

9. října 2007 v 12:29 | conusek
CO JE TO GYMKHANA?
Gymhanka je série různých závodů při kterých se kůn nebo poník a jezdec snaží porazit soupeře a také je to test rychlosti a hbitosti.Setkáte se s ní většinou na každé větší či menší konské show,kde probíhají parkury,drezury,přehlídky jezdeckých koní,poníků a různých zajímavých plemen a nebo hunterů.Všechny tyto disciplíny jsou do sebe samozřejmě odděleny,takže si koně a jezdci navzájem nepřekážejí a neruší se.A pokud není gymhanka právě jedné z těchto show,pak většinou pony klubů nebo jezdeckých škol ji pořádá během roku ve svých prostorách.
KDO SE JÍ UČASTNÍ?
Zúčastnit se může kdokoliv ,kdo má pokíka nebo koně ,bezpečnou výstroj a hlavně chut vyzkoušet si své dovednosti,pobavit se a navázat nová přátelství s ostatními.Co se týče výstroje,poviností je přilba a vhodná obuv.Děti dávají přednost kotníčkovým botám,protože musí často sesedat a běhat a nízká obuv jim umožnuje více volnosti pohybu.Jezdci mohou závodit bud jako hosté anebo se s tát členyPony Klubu a v průběhu roku bojovat o místo ve velkém finále zvaném Prince Philip Cup ,které se koná na konci roku na akci Kůn roku.
VĚKOVÉ KATEGORIE
-8 LET A MALDŠÍ: výška poníka zde není rozhodující,ale samozřejmě musí být přiměrená dítěti
-12 LET A MALDŠÍ: výška poníka max.127 cm
-14 LET A MLADŠÍ: výška poníka max. 137 cm
-16 LET A MLADŠÍ: výška poníka max. 147 cm
-VOLNÁ KATEGORIE: pro všechny bez rozdílu věku a výšky koně ši poníka
TYPY SOUTĚŽÍ
-závod v klusu
-závod v kroku,klusu a cvalu
-ohýbací závod
-hudební pytle
-pytlový závod
-bramborový závod
-vlajkový závod
-plechovkový závod
-chodící kameny

Anglický setr

9. října 2007 v 12:07 | conusek
PŮVOD PLEMENE: Velká Británie
VZNIK: 19.století
PŮVODNÍ ÚČEL: vystavování a přinášení pernaté zvěře
NÝNĚJŠÍ ÚČEL: všestranný lovecký pes a společník
VĚK: 14 let
HMOTNOST: 25-30 kg
VÝŠKA: 61-69 cm
HISTORIE: Setři jsou odvozeni od španělů.Jsou to schopní lovetčtí pracovní psi.Dnešní anglický setr byl stvořen britským chovatelem Edwardem Laverackem po roce 1825.
ANGLICKÝ SETR: Půvabné,klidné,elegantní a spolehlivé plemeno se výtečně hodí k dětem,snadno se cvičí a v terénu je to spolehlivý pracovník.Ovšem u malého procenta setrů se projevuje zděděný sklon k slepotě,způsobený dysplazií sítnice.Zejména bílá varieta má také nadprůměrný sklon k alergickým chorobám kůže. Tento silný pes potřebuje stálou fyzickou aktivitu a důkladný výcvik.

Dechová nedostatečnost

9. října 2007 v 11:55 | conusek
DECHOVÁ NEDOSTATEČNOST
Příznaky
  • Zvýšená dechová frekvence, ztížené dýchání
  • Pacient dýchá celým tělem a namáhavě, má rozšířené nozdry, dýchavičnost stružku
  • S prohlubující se dechovou nedostatečností ustrašený výraz v obličeji koně
  • Nedostatek kyslíku způsobuje namodralé zbarvení sliznice dutiny ústní
Dechová nedostatečnost je označení pro výrazné narušení dýchacích orgánů a v každém případě vyžaduje veterinární vyšetření provedené tudíž den. Silná dechová nedostatečnost(dušení) je neodkladnou záležitostí. Existuje více možných příčin. Alergické otoky hrtanu, např. po bodnutí hmyzem, mohou omezit průchodnost dýchacích cest, krvácení v hrudníku nebo expanzitivní procesy v břišní dutině mohou mít za následek zúžení plic. Častou příčinou je chronický kašel(pozn. překl.:dušnost, COPD), který se za nepříznivých podmínek, např. při velkém fyzickém zatížení koně za teplého vlhkého počasí , zhoršuje až na záchvaty podobné astmatu. Takovým pacientům většinou pomohou pouze ihned podané vysoké dávky kortikosteroidů.V praxi však bohužel kortikosteroidy nebývají snadno po ruce, protože laikové je kvůli domnělým vedlejším účinkům nesmějí používat, Těžká dechová nedostatečnost však ohrožuje život koně. tento stav je třeba ihned objastnit a ještě rychleji ošetřit. Pro léčbu je rozhodující efektivita, ne alternatiní ideologie. Vedlejší účinky krátkodobě podávaných kortikosteroidů jsou při kontrolovaném použití nulové. Přesto je třeba hledat další možnosti. v případech chronického kašle je většinou jedinou šancí na přežití změna ustájení koně. Potřebný bezprašný venkovní odchov (podestýlka z hoblin nebo papíru, mokré seno, travní senáže, produkty se sušené trávy).
Podobná onemocnění:
S podobnými příznaky snad neexistuje žádné onemocnění. Je ale důležité považovat za závažný i případ sebemenší dechové nedotatečnosti!
Opatření:
  • neodkladná záležitost
  • V každém případě ihned informovat veterinárního lékaře.
  • Až do příchodu odstranit vše, co koně dráždí a tím zvyšuje jeho potřebu kyslíku.
  • Žádný zbytečný pohyb!
  • Podle možností koně netransportovat.
  • V létě koni zajistit stín. Při vysokých venkovních teplotách pomůže chladná voda, ale namáčíte pouze končetiny, a to po malém bezstresovém navyknutí

Bavorský Teplokrevník

9. října 2007 v 9:50 | Conusek
VÝŠKA: do 162,5 cm
PROSTŘEDÍ: chladné oblasti mírného pásma
PŮVOD: 10.-11. století
KREV: teplokrevník
VLIVY: clevelandský hnědák, oldenburský kůn, anglický plnokrevník
VYUŽITÍ: pod sedlo
POCHÁZÍ: Německo: Údolí Rott, Bavorsko
VLASTNOSTI: Bavorský teplokrevník je střední velikosti s velkou hloubkou a šířkou proporcí.Chovatelé kladou velký důraz na temperament a výkony chovných zvířat jsou pečlivě testovámy.
ZBARVENÍ: ryzá
VZHLED: silně stavěné tělo spojuje dobré kosti,důkladnost a hloubku hrudníku.