Září 2007

Ani né diplom ,spíše reklama=))

30. září 2007 v 17:16 | Conusek
MNO NEVĚDĚLA SEM KAM TO DÁT ,TAK TO DÁVÁM DO CEN=)))

MOJE 10 KRESBA

29. září 2007 v 12:53 | Conusek
PO DLOUHÉ DOBĚ JSEM KONEČNĚ NAKRESLILA OBRÁZEK,PTŽ JSEM NA TO VŮBEC NEMĚLA ČAS, JE TO VYSTÍNOVANEJ RYZÁČEK,ZE KTERÉHO JSEM CHTĚLA PŮVODNĚ UDĚLAT BĚLOUŠKA,ALE KDYŽ JE TO RYZÁK TAK AT RYZÁKEM ZŮSTANE=))) TUTO KRESBU JSEM KRESLILA 29.9.2007 =))) JE TO V MENŠÍM FORMÁTU,PTŽ ZVĚTŠIT TO UŽ NEŠLO=)

Hříbátka od Ch.Slawik

29. září 2007 v 12:08 | conusek
NO NEJSOU TI PRCKOVÉ ROZTOMILÍ?=))))

Velkopolský kůn

29. září 2007 v 11:47 | conusek
VÝŠKA: 162,5-164,5 cm
PROTŘEDÍ: chladné oblasti mírného pásma
PŮVOD: 20.století
KREV: teplokrevník
VLIVY: tarkénský kůn, hannoverský kůn, arabský kůn, angliský plnokrevík
VYUŽITÍ: pod sedlo, v zápřeži, lehké povozy
POCHÁZÍ: Polsko: Střední a Západní oblasti
VLASTNOSTI: Velkopolský kůn je silný,kvalitní kůn,který může být použit v zápřeži nebo pod sedlem.Težší jedinci,v nichž se slučuje aktivita s charakteristicky dobrou povahou,mohou pracovat v zemědělství.Hezky vypadající velkopolský kůn je známý svými chody: dlouhým,snadným krokem,nízkým klusem a přízemním cvalem a tryskem.
ZBARVENÍ: základní typy
VZHLED: Hlava je hezká,vykazuje kombinaci vlivu araba,angloaraba a anglického plnokrevníka.Plece tohoto svalnatého koně jsou dobře skloněné a velmi silné.Tělo je hluboké,kompaktní a pevně stavěné.Zadní nohy jsou lehké,ale se silnými hlezenními klouby.
krásný koník že=)

Barnard zelený klonkurský

29. září 2007 v 11:31 | conusek
BARNARD ZELENÝ KLONKURSKÝ
Tento australský druh papouška se těší velké oblibě chovatelů.Jeho barevné zbarvení je velice zajímavé a také se jedná o poměrně nenáročný drud,co se chovu týká.Sameček má horní část hlavy zelenou,táře a hrdlo jsou modré,na krku je žlutý pásek,horní část těla a prsa jsou pastelově zelená,zbývající část těla(břicho) je tmavě žluté někdy s oranžovým nádehcem.Ocasní krovky a lemy křídel jsou tmavě modré.Zobák má rohovou barvu.Nohy jsou černo-hnědé.Samička je drobnější než sameček.Tyto rozlišovací znaky nejsou vždy úplně směrodatné.Mladí ptáci jsou oproti rodičům matnější.Do šatů rodičů přepeřují pžibližně ve věku 16 měsíců.Ve volné přírodě se tento druh vyskytuje v severozápadním Queeslandu.Hranice jejich výskytu však nebyla přesně určena.Papoušek dostal název podle oblasti,kde byl spatřen-Cloncury.Tento papoušek se vyskytuje ve třech poddruzích: barnard zelený červenočelý,barnard zelený flinderský a již popsaný barnard zelená klonkurský,který je ze vešch tří druhů nejmenší.

Dostihy

29. září 2007 v 11:10 | conusek

Dostihy

Protože si lidé potrpí na závodění, jistě už na počátku historie domácího koně stály boje proti koni. Ve starověku pak byly po staletí velice oblíbené závody vozíků. První skutečně zaznamenaný závod byl na řecké olympiádě v roce 624, ale starší umělecká díla dokazují ještě dávnější původ.
Dostihový svět
Většina dostihů na světě probíhá nyní podle britského vzoru. Nejoblíbenější a nejkvalitnější dostihy se běhají v Británii a Irsku, ve Francii a v Itálii. Nejúspěšnější dostihové koně na kontinentě odchovával hřebčín Dormello Federica Tesia - známí jsou Donatello II, Nearco a Ribot. Dostihy jsou také velmi oblíbené v Austrálii a na Novém Zélandě, ale největší vliv má multimilionářský dostihový průmysl ve Spojených státech. První americká dostihová dráha byla na Long Islandu v roce 1664 založena Richardem Nicollsem, prvním guvernérem New Yorku. Dnes je střediskem amerického chovu plnokrevníků 2 500 čtverečných mil velká oblast Blue Grass (Modrá tráva) v Kentucky.Kentucky derby se běhá v Churchil Downs v Louisville, na dráze založené r. 1875. V ČR funguje od roku 1906 závodiště ve Velké Chuchli, v Karlových Varech a v Pardubicích - to jsou tři nejstarší. Český Jockey Club byl založen v r. 1919. Nyní se u nás chová asi 1000 plnokrevných klisen asi ve 150 různých chovech.
Steeplechase
Tyto těžké dostihy přes přírodní překážky jsou ve světě málo oblíbené, pouze v Británii a Irsku jsou výjimečně populární. Nejslavnější steeplechase je Velká národní, ve světě známá spíše jako Velká liverpoolská. Běhá se od dubna 1837 v Aintee a má třicet překážek. Dalším centrem tohoto sportu je Cheltenham, kde se běhá slavný Zlatý pohár, skutečná koruna britského překážkového dostihu. Největší steeplechase v Evropě je naše Velká Pardubická, podobná trochu cross country a zahraničními jezdci obávaná pro příliš těžké a nebezpečné překážky. V Americe je nejznámějším dostihem tohoto typu Mariland hunt Cup (Honební pohár), běhaný v otevřené krajině přes umělé překážky.
Klusácké dostihy
V klusáckých dostizích je vedoucí velmocí USA. Více než 30 miliónů diváků navštěvuje závodiště v Meadowlands v New Yersey, Roosland na Long Islandu nebo Red Mile v Lexingtonu. Mnoho klusáckých dostihů je pro mimochodníky, ale existují i dostihy pro normální klusáky. Běží se obyčejně na míli (1600 m) a čas 1,54 minut není ničím neobyčejným. Růst rychlosti: Největším přínosem k zvýšení rychlosti klusáckých dostihů bylo zavedení lehké sulky s bicyklovými koly s pneumatikami, což je anglický vynález. Bylo to v roce 1892 a o pět let později Star Pointer jako první uběhl jednu míli za méně než dvě minuty.
zdroj: www.koniciaponyove.blog.cz

Dermatofyto´zy

29. září 2007 v 11:03 | conusek
Dermatofytózy
Jedná se o povrchové plísňové onemocnění. Způsobují ho většinou plísně rodu Microsporum a Trichophyton, které jsou typickými "parazitujícími" plísněmi, žijícími na zrohovatělých částech kůže (pokožky) a na srsti. Onemocnění můžeme znát také pod názvy mikrosporóza nebo trichofytóza, nesprávně se používá mezi laiky název "herpes".
Dermatofytózy jsou velmi nakažlivé, přenášejí se přímým kontaktem nebo různými předměty (čištěním, postroji, dekami, stěnami stájí, ohradami apod.). Plísně totiž ve formě spór dokážou v prostředí na předmětech přežít i několik let.


Kteří koně onemocní
Tyto plísně nejsou schopné napadnout neporušenou kůži zdravého jedince; aby kůň viditelně "onemocněl" však stačí, když jeho kůže bude narušená mytím šampóny, nějakými odřeninami nebo selže její obranyschopnost. Stejně tak onemocní častěji koně s narušenou imunitou, koně mladí či staří nebo nemocní. Plísně nejdříve napadnou odumřelé chlupy nebo kůži, pak vylučují toxické zplodiny, kterými narušují další okrsky kůže a srsti a mohou se rozšiřovat do větší plochy.

Jak dermatofytózy poznáme
Napadnuté koně většinou poznáme podle malých "uzlíků" s naježenou srstí a tvorbou stroupků. V kůži plísně začnou vyvolávat zánětlivé změny, pokud postihnou chlup a chlupový folikul, chlup se láme a vypadává. Pro plísně je často charakteristické pomalé rozšiřování postiženého místa do kruhu; uvnitř kruhu časem začne srst znovu růst. Pokud kruhy začnou splývat, tvoří velké "mapy". Jindy se netvoří kruhy, srst vypadává ve větších plochách. Postižené místo začne svědit, kůň se škrábe a rozedírá si kůži do krve. Může pak vzniknout těžký bakteriální zánět kůže.
Co je třeba dělat
Průkaz plísně provádí veterinář tak, že z okraje léze vytrhne chlupy a nechá je kultivovat na speciálních živných půdách, popřípadě je vyšetří pod mikroskopem. Může také provést seškrab kůže a vyšetřit ho.
V lehčích případech se mohou koně uzdravit sami, ale někdy se celý stav může velmi zkomplikovat bakteriální infekcí.

• Trichofytóza na zádi koně.
Nákaza se může přenášet i na lidi a je povinné hlášení.
Postižení koně i celé stáje se izolují, veterinář určí léčbu jednak celkovou (vakcinace, podávání přípravků proti plísním), jednak lokální (potírání postižených míst speciálními přípravky). Všechny předměty, které přišly do styku s nemocným koněm, je nutné spálit nebo dezinfikovat, stáje, ohrady, výběhy se musí také zdezinfikovat přípravky ničícími plísně.
zdroj: www.xkonici.estranky.cz

Jen Dotatek=)

23. září 2007 v 15:45 | Conusek
MNO CHTĚLA JSEM ŘÍCT ASI TOHLE.......BYLA BYCH DOCELA RÁDA,KDYBY STE PSALI KOMENTÁŘE I DO JINÝCH ČLÁNKŮ,NEŽ KE KRESBÁM...SAMOZŘEJMĚ TO NENÍ ROZKAZ,ALE PAK MÁM VŽDYCKY DOJEM,ŽE SEM CHODÍTE JEN KVŮLI KRESBÁM=))NO NENÍ TO TAK??=))))
Děkuji....Conusek=)

Irský červenobílý setr

22. září 2007 v 14:36 | conusek
PŮVOD PLEMENE: Irsko
VZNIK: 18.století
PŮVODNÍ ÚČEL: vystavování a přInášení zvěře
NÝNĚJŠÍ ÚČEL: lovecký pes a společník
VĚK: 13 let
HMOTNOST: 27-32 kg
VÝŠKA: 58-69 cm
HISTORIE: Pracovní irští setři byli původně většinou kaštanoví nebo červenobílí,ale chovatelé se postupně soustředili na červené.Červenobílí setři téměř vyhynuli,ale nyní se zbarvení obnovuje.Od r.1900 je uznán jako samostatné plemeno.
IRSKÝ ČERVENOBÍLÝ SETR: Podobně jako jeho příbuzný irský setr také červenobílý potřebuje více k výcviku poslušnosti,než jiní ohaři,ale potom je z něj váborný společník.Jeho temperament způsobuje,že si ublíží častěji než ostatní klidnější plemena.Velmi hluboký hrudník je příčinou náchylnosti k torzi žaludku,smrtelně nebezpečnému překrvácení příliš plného žaludku.Plemeno má vynikající čich a je to pracovitý,nadšený a výkonný lovecký pes.

American Saddlebred od Ch.S.

22. září 2007 v 14:14 | Conusek
KRÁSNÉ PLEMENO VID´TE?=)))