Srpen 2007

4 výhra

31. srpna 2007 v 20:50 | Conusek
Moje 4tá výhra................

MOJE 8 A 9 KRESBA

31. srpna 2007 v 10:34 | Conusek
TAK TADY JSOU DALŠÍ KRESBY,KTERÉ JSEM KRESLILA JEDNÉ PANÍ ,KTERÁ MĚ OSLOVILA,JESTLI BYCH JI NENAKRESLILA JEJÍHO KONÍKA A TAK MĚ NAPADLO, ŽE JE DÁM I SEM.......JE TO V MENŠÍM FORMÁTU ,ALE JINAK TO NEŠLO ...

Hmat koně

31. srpna 2007 v 9:10
Koně jsou velmi citliví a zvlášť na bolest. Velmi dobře reagují na pohlzení a popleskávání. Pro povzbuzení anebo pokárání při jízdě se někdy používá jezdecký při lonžování pak speciální lonžovací bič, kterým se kůň pobízí vpřed i k zastavení. Někteří koně, hlavně jedinci s jemnou kůží, jsou na použití biče citlivější než osatní. Koně uklidní, mohou-li se dotknout neeznámého předmětu čenichem.

Sluch koně

31. srpna 2007 v 9:02 | Conusek
Koně mají velice citlivý sluch a vnímají mnohem větší rozsah zvuků než lidé. Jejich uši se neustále pohybují, natáčení se dopředu, do stran i dozadu podobně jako antény a pátrají po zdrojích zvuků. Postavení uší také vyjadřuje různé reakce, například zájem, nadšení, nudu, odpor, vzrušení, únavu či adresy. Díky vysoce vyvinutému sluchu se koně brzy naučí spojovat určité tóny lidského hlasu s chválením, hubováním, nařizováním či povely. To je při výcviku velmi užitečné.

ANKETA6

31. srpna 2007 v 8:47 | Conusek
TAK ZDE TU JE DALŠÍ ANKETA ............PŘÍPADNÉ NÁVRHY PIŠTE DO KOMENTÁŘŮ...
CONUSEK

Příliš rychlé vybíhání ze stáje a kopání

31. srpna 2007 v 8:42 | Conusek
PŘÍLIŠ RYCHLÉ VYBÍHÁNÍ ZE STÁJE
Nejprve zkontroluj,zda vcgodové dveře nejsou příliš úzké.Kůn z nich může mít strach,a proto dveřmi velice rychle probíhá.Takové zvíře je účelné vyvádět ze stáje na speciální ohlávce.Projde-li dveřmi bez problémů,odměn ho pamlskem.Nácvik vycgázení ze stáje opakuj,aby kůn získal naprostou jistotu.
KOPÁNÍ
At má kůn sklon ke kopání či nikoliv,nikdy nestůj přímo za ním.Projevuje-li zvíře tento zlozvyk,snaž se zjistit,co je příčinou.Nejčastěji to bývá příliš utažený nebo škrábající řemen podbřišníku.Nezjistíš-li pravou příčinu,mluv na koně energickým hlasem(ale nekřič!).čímž u něho získáš potřebný respekt.Udržuj od něho dostatečnou vzdálenost,a to stojíš za takovým zvířetem na zemi nebo,jdeš-li na jiném koni.

Problémy přo převozu a kůn se obtížně chytá

31. srpna 2007 v 8:33 | Conusek
PROBLÉMY PŘI PŘEVOZU
Přepravní vůz koně musí být světlý a pohodlný,optařený bezpečnou nástupní rampou.Před nástupem dopřej zvířeti dostatek času,aby si na přepravník zvyklo.Před zaváděním do boxu připevni na nohy koně chrániče.Ty si vezmi ochrannou přilbu,obvyklé jezdecké boty a rukavice.U některých koní jsou příčinou strachu nepříjemné zkušenosti z předchozí doby.Na převoz si musí zvíře postupně zvykat.Proto nikdy nespěchej! Při přepravě nesmí být člověk u koně v boxu přepravníku.
KŮN SE OBTÍŽNĚ CHYTÁ
Takovému zvířeti po určitou dobu nesnímej ohlávku z hlavy.Potom se dá snadněji chytit.Příjde-li na zavolání,odměn ho pamlskem a pust ho.Tento cvik během dne několikrát opakuj.Osvědčuje se i jiný postup:Z výběhu vyved nejdříve koně,kteří se nechají snadno chytit.Problémové zvíře,které zůstalo bez ,,kamarádů" ,k tobě potom většinou přijde samo.

můj 3.diplomek

30. srpna 2007 v 10:51 | Conusek
tak tady je můj další diplomek.......ani nevím že jsme vůbec v nějaký soutěži byla ale to je jedno=))))....diplomek je od Jájy(Jajaazvirata.blog.cz) jestli sem tu adress napsala špatně tak se omlouvám=) moc za něj děkuji

Horseball

28. srpna 2007 v 12:50
PŘI HORSEBALLLU JE TÝMOVÝ DUCH NEZBYTNÝ! S MÍČEM SI ČLOVĚK SÁM NEPORADÍ-DRUŽSTVO MUSÍ STÁT PŘI SOBĚ,NEROZLUČNĚ DRŽET POHROMADĚ.KŮN SE SVÝM JEZDCEM TVOŘÍ JEDINEČNÝ TANDEM.
ARGENTINSKÁ TRADICE:Horseball se hraje od 17.stol.Původně se místo míče používá mrtvá kachna v koženém vaku.Při hře bylo všechno dovoleno,a tak býval její průběh poměrně divoký a nebezpečný!Církev v r.1796 rozhodla hráče exkomunikovat a ty,kteří při hře neštastnou náhodou přijdou o život,nedovolí ani pohřbít.O dvě století později se předchůdce dnešního horseballu stal argentinským národním sportem.To už se hrál s koženým míčem s uchy.
Důležité je správné vybavení.Váš kůn potřebuje bandáže a zvony,vy sami musíte mít chrániče na kolena a ramena a jezdeckou helmu.
HORSEBALL V EVROPĚ:Teprve před 20 lety se tato hra dostala do Evropy.Například ve Francii byla vydána oficiální pravidla hry v roce 1978.A dnes už je v této zemi přes 400 horseballových družstev.V Německu však stále ještě není tato hra příliš rozšířena.
CÍL HRY:Pravidla hry se podobají pravidlům ragby-jsou v ní nahrávky a vhazovaní.Každé družstvo se snaží dosáhnout co možná nejvyššího počtu golů tím,že vystřelí míč do branky soupeře.Jezdci útočícího soupeře musejí cválat až k trestné čáře a přitom si mezi sebou navzájem přihrávat míč.Od tresné čáry se pak jeden z hráčů snaží vstřelit míš do soupeřovy branky.Protihráči samozřejmě dělají všechno pro to,aby v tom soupeři zabránili a míč mu sebrali.Spadne-li míš na zem,musejí ho hráči zdvihnout-nesmějí přitom ovšem sesednout s koně!
IDEÁLNÍ KŮN PRO HORSEBALL:TEMPERAMENTNÍ KŮN S MIMOŘÁDNĚ PEVNÝMI NERVY-PŘESNĚ TAK VYPADÁ SPRÁVNÝ KŮN PRO TUTO DISCIPLÍNU!
Nacválání z místa,náhlá zastavení,rychlé obraty a střídání cvalu-při horseballu musí kůn předvést stoprocentní nasazení.Ideální kůn na horseball je temperamentní,obratný a má lehký krok.Neměl by být příliš velký-jak by se člověk dostal k míči,kdyby seděl na obrovi s výškou v kohoutku 170 cm?Kůn musí být dostatečně chytrý a také přátelský vůči soukmenovcům.aby ho nevyvedlo z míry,když v průběhu hry docela často cválají koně velmi těsně vedle sebe.
CIT PRO MÍČ:Koně trénovaní pro horseball rychle získají jakýsi cit pro míč.Zpočátku jim sice ta divná poletující věc nahání trochu strach,zvláště když si to namíří přímo na ně.Koně zprvu odskakují do strany a snaží se utéct.Jakmile se začne s tréninkem,koně brzy pochopí ,že mají zůstat ,,na míči" a sami se pak snaží ,dostat se k němu co možná nejblíže.
Horseballový kůn musí být stabilní a dobře udržet rovnováhu,jen tak dokáže vyrovnávat náhlé přesuny váhy svého jezdce v průběhu rychlé hry.

Neklid při nasedání jezdce a tahání při vedení

28. srpna 2007 v 11:46 | Conusek
PROBLÉM PŘI JÍZDĚ
NEKLID PŘI NASEDÁNÍ: Někteří koně se brání nasednutí jezdce do sedla.V takovem případě se neobejdete bez pomocníka.Ten se postaví k hlavě koně a držího ho za otěže.V tomto případě nenasedejte do sedla ze země ,ale použijte k tomu vhodný stupínek.Tak vyloučíte pravděpodobnost,že při nenadálém úhybu koně nepřepadnete přes sedlo.Nikdy také při nasedání netlačte zvíře prsty mezi žebra.
PROBLÉM PŘI OVLÁDÁNÍ
TAHÁNÍ PŘI VEDENÍ: Pokud kůn puluje při vodění,pohybujte se s ním zpočátku pouze v omezeném prostoru.Přesvědčte se ,že zvíře rozumí vašim povelům.K dispozici je i speciální ohlávka,která zatlačí tehdy,když kůn při vedení bezdůvodně táhne.Opakujte častěji,nikoli však nepřetržitě,povely otěžemi